Marbella Marbella Marbella, Spain 2020.10.26 - 2020.11.01
SGL 32 DBL 16
Arcilla
Premio
€44,820
Compromiso Financiero Total
€44,820
Sencillos
Dobles
Final
(2) ESP Pedro Martinez Derrotas (6) ESP Jaume Munar 764 62
Semifinals
(2) ESP Pedro Martinez Derrotas ESP Carlos Taberner 64 62
(6) ESP Jaume Munar Derrotas (Alt) FRA Alexandre Muller 64 64
Quarterfinals
(2) ESP Pedro Martinez Derrotas SLO Blaz Rola 764 46 63
(6) ESP Jaume Munar Derrotas (Q) CZE Vit Kopriva 61 75
(Alt) FRA Alexandre Muller Derrotas (Q) ESP Carlos Gimeno Valero 64 60
ESP Carlos Taberner Derrotas COL Daniel Elahi Galan 57 64 64
Round of 16
(2) ESP Pedro Martinez Derrotas (Alt) FRA Elliot Benchetrit 75 63
COL Daniel Elahi Galan Derrotas (3) ITA Gianluca Mager 46 75 61
(6) ESP Jaume Munar Derrotas ITA Lorenzo Giustino 61 63
(Q) ESP Carlos Gimeno Valero Derrotas CAN Steven Diez 63 63
(Q) CZE Vit Kopriva Derrotas ITA Federico Gaio 36 761 64
(Alt) FRA Alexandre Muller Derrotas ESP Bernabe Zapata Miralles 64 64
SLO Blaz Rola Derrotas POR Joao Domingues 63 63
ESP Carlos Taberner Derrotas GBR Jay Clarke 762 16 63
Round of 32
(Q) ESP Carlos Gimeno Valero Derrotas (1) ARG Federico Coria 64 61
(2) ESP Pedro Martinez Derrotas ESP Mario Vilella Martinez 62 61
(3) ITA Gianluca Mager Derrotas ITA Alessandro Giannessi 26 61 62
(Q) CZE Vit Kopriva Derrotas (4) ESP Roberto Carballes Baena 763 62
POR Joao Domingues Derrotas (5) SVK Andrej Martin 63 36 767
(6) ESP Jaume Munar Derrotas (Q) ITA Riccardo Bonadio 763 57 63
(Alt) FRA Alexandre Muller Derrotas (7) POR Pedro Sousa 63 64
GBR Jay Clarke Derrotas (8) SVK Jozef Kovalik 63 75
(Alt) FRA Elliot Benchetrit Derrotas (WC) DEN Holger Vitus Nodskov Rune 16 64 64
CAN Steven Diez Derrotas (WC) ESP Carlos Gomez-Herrera 62 63
ITA Federico Gaio Derrotas (WC) ESP Nicola Kuhn 63 46 64
COL Daniel Elahi Galan Derrotas (Q) ITA Andrea Pellegrino 63 62
ITA Lorenzo Giustino Derrotas ESP Carlos Alcaraz 36 75 64
SLO Blaz Rola Derrotas FRA Maxime Janvier 46 62 64
ESP Carlos Taberner Derrotas IND Ramkumar Ramanathan 36 75 764
ESP Bernabe Zapata Miralles Derrotas (PR) ESP Tommy Robredo 60 30 (RET)
2nd Round Qualifying
(8) ITA Riccardo Bonadio Derrotas (2) TUN Malek Jaziri 63 61
(5) ITA Andrea Pellegrino Derrotas ITA Andrea Arnaboldi 36 64 62
(WC) ESP Carlos Gimeno Valero Derrotas (WC) RUS Andrey Kuznetsov 62 63
CZE Vit Kopriva Derrotas ESP Javier Barranco Cosano 36 75 765
1st Round Qualifying
(2) TUN Malek Jaziri Derrotas ESP Roberto Ortega-Olmedo 64 62
ITA Andrea Arnaboldi Derrotas (3) SRB Pedja Krstin 64 46 62
ESP Javier Barranco Cosano Derrotas (4) FRA Tristan Lamasine 60 763
(5) ITA Andrea Pellegrino Derrotas (WC) ESP Inigo Cervantes 75 673 64
CZE Vit Kopriva Derrotas (6) FRA Geoffrey Blancaneaux 63 60
(WC) RUS Andrey Kuznetsov Derrotas (7) POR Goncalo Oliveira 63 62
(8) ITA Riccardo Bonadio Derrotas BUL Dimitar Kuzmanov 75 61
(WC) ESP Carlos Gimeno Valero Derrotas (Alt) VEN Luis David Martinez 61 63