Ostrava Ostrava Ostrava, Czech Republic 2020.08.31 - 2020.09.06
SGL 32 DBL 16
Arcilla
Premio
€132,280
Compromiso Financiero Total
€132,280
Sencillos
Dobles
Final
(SE) RUS Aslan Karatsev Derrotas GER Oscar Otte 64 62
Semifinals
(SE) RUS Aslan Karatsev Derrotas NED Botic Van de Zandschulp 63 63
GER Oscar Otte Derrotas (SE) NED Tallon Griekspoor 62 64
Quarterfinals
(SE) NED Tallon Griekspoor Derrotas (2) BLR Ilya Ivashka 763 63
(SE) RUS Aslan Karatsev Derrotas (Q) GER Mats Moraing 63 63
GER Oscar Otte Derrotas (Q) CZE Zdenek Kolar 61 61
NED Botic Van de Zandschulp Derrotas SVK Lukas Lacko 57 63 61
Round of 16
NED Botic Van de Zandschulp Derrotas (1) SUI Henri Laaksonen 63 62
(2) BLR Ilya Ivashka Derrotas SRB Viktor Troicki 63 75
(SE) RUS Aslan Karatsev Derrotas (4) LAT Ernests Gulbis 61 64
(SE) NED Tallon Griekspoor Derrotas (7) CAN Steven Diez 46 62 64
(Q) GER Mats Moraing Derrotas (8) UKR Sergiy Stakhovsky 61 674 40 (RET)
(Q) CZE Zdenek Kolar Derrotas KAZ Dmitry Popko 57 64 75
SVK Lukas Lacko Derrotas POR Frederico Ferreira Silva 64 75
GER Oscar Otte Derrotas CZE Lukas Rosol 62 60
Round of 32
(1) SUI Henri Laaksonen Derrotas CAN Brayden Schnur 75 61
(2) BLR Ilya Ivashka Derrotas (Q) CZE Vit Kopriva 64 764
CZE Lukas Rosol Derrotas (3) KOR Hyeon Chung 26 64 60
(4) LAT Ernests Gulbis Derrotas (WC) CZE Dalibor Svrcina 64 61
POR Frederico Ferreira Silva Derrotas (5) SVK Martin Klizan 764 62
(7) CAN Steven Diez Derrotas GER Rudolf Molleker 61 62
(8) UKR Sergiy Stakhovsky Derrotas CAN Peter Polansky 46 64 63
(SE) NED Tallon Griekspoor Derrotas NED Robin Haase 46 64 763
(SE) RUS Aslan Karatsev Derrotas (WC) CZE Tomas Machac 64 64
(Q) CZE Zdenek Kolar Derrotas (LL) TUN Malek Jaziri 63 75
SVK Lukas Lacko Derrotas SVK Filip Horansky 766 62
(Q) GER Mats Moraing Derrotas ARG Renzo Olivo 75 60
GER Oscar Otte Derrotas AUS Aleksandar Vukic 36 64 63
KAZ Dmitry Popko Derrotas RUS Roman Safiullin 63 16 63
SRB Viktor Troicki Derrotas (Q) SUI Marc-Andrea Huesler 36 64 75
NED Botic Van de Zandschulp Derrotas (WC) FIN Otto Virtanen 75 64
2nd Round Qualifying
(2) CZE Zdenek Kolar Derrotas (WC) CZE Michael Vrbensky 36 64 75
(4) GER Mats Moraing Derrotas (6) TUN Malek Jaziri 36 63 63
CZE Vit Kopriva Derrotas (7) GER Matthias Bachinger 16 764 62
SUI Marc-Andrea Huesler Derrotas (8) CRO Borna Gojo 75 761
1st Round Qualifying
CZE Vit Kopriva Derrotas (1) AUT Sebastian Ofner 768 64
(2) CZE Zdenek Kolar Derrotas SVK Lukas Klein 75 64
SUI Marc-Andrea Huesler Derrotas (3) RUS Teymuraz Gabashvili 764 762
(4) GER Mats Moraing Derrotas USA Alexander Ritschard 62 62
(WC) CZE Michael Vrbensky Derrotas (5) ESP Adrian Menendez-Maceiras 64 672 63
(6) TUN Malek Jaziri Derrotas (WC) CZE Andrew Paulson 75 63
(7) GER Matthias Bachinger Derrotas SVK Alex Molcan 63 60
(8) CRO Borna Gojo Derrotas (WC) CZE David Poljak 46 766 62